به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، قاسم عسکری نسب گفت: در گام نخست اجرای دو طرح ویژه ساخت رمپ ویژه (مسیر دسترسی به اسکله یا شناور) در نزدیک‌ترین فاصله به محل دپوی کانتینرها و محوطه‌سازی و احیاء اراضی پشتیبانی در بندرلنگه را کلید زده است.

وی افزود: تخصیص محوطه ویژه نگهداری کانتینرهای خالی ورودی از قطر و کانتینرهای در انتظار نوبت ارسال و همچنین ایجاد شرایط ورود و خروج کانتینر و پهلو دهی شناورها تیز از دیگر طرح‌های این بندر است که زمینه‌ساز افزایش تبادلات تجاری با کشور قطر خواهد شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در نشست مذکور که با حضور نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، معاون عمرانی فرمانداری لنگه، تجار و بازرگانان و شرکت‌های کشتیرانی فعال در این بندر برگزار شد از آمادگی کامل برای خدمات‌رسانی و ارائه هرگونه همکاری با صادرکنندگان، شرکت‌های کشتیرانی و دستگاه‌های اجرایی به‌منظور تسهیل صادرات به بندرالرویس قطر سخن گفت.

عسکری نسب در همین رابطه اظهار داشت: پس از گذشت هفت ماه از آغاز تعاملات بازرگانی و همکاری‌های اقتصادی بندرلنگه با کشور قطر در زمینه تجارت دریایی، یک هزار و ۹۰۰ TEU کانتینر یخچالی شامل محموله مواد غذایی و میوه و تره‌بار از این بندر به مقصد بندر الرویس صادرشده است.

اوایل دی‌ماه جاری "محمد راستاد" مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با همراهی معاون امور بندری این سازمان و تعدادی از مدیران شرکت‌های مختلف دولتی، خصوصی، کشتیرانی و صنایع تولیدی کشور، با سفر به پایتخت کشور قطر با وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات و مدیران ارشد دولتی و خصوصی بنادر و دریانوردی این کشور دیدار و گفتگو کردند.

در سفر مدیرعامل سازمان بنادر ایران به قطر، علاوه بر بحث و مذاکره در خصوص توسعه مناسبات و همکاری‌های تخصصی بندری و دریایی میان دو کشور، رفع موانع و مشکلات احتمالی موجود در جهت توسعه صادرات و ترانزیت کالا از بنادر جنوبی ایران به بنادر قطر مورد تأکید قرار گرفت.

photo_2018-01