اگر آن‌قدر پولدار و خوش‌شانس هستید که از پرواز فرست‌کلاس استفاده کنید که خوش به‌حالتان! اما اگر از دیگر کلاس‌های پروازی استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم از خوردن و آشامیدن هرگونه غذا و نوشیدنی که توسط ایرلاین‌ها ارائه می‌شوند، خودداری کنید.

به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل، یک مهماندار که در ۵ شرکت هواپیمایی بین‌المللی بزرگ سابقه کار دارد، معتقد است غذای ایرلاین‌ها بسیار ناسالم است، حتی اگر غذای ارائه شده خام و یا گیاهی باشد.

به گفته او، غذایی که به در هواپیما ارائه می‌شود نه در آشپزخانه هواپیما که در کترینگ ایرلاین و نه همان لحظه که «حداقل» 12 ساعت قبل آماده شده است. وی می‌گوید: «اگر پروازتان در ساعات اولیه صبح یا ساعات پایانی شب است، باید بسیار بیشتر مرافب باشید. املت و یا تخم‌مرغی که به مسافران داده می‌شود، صرفا یک تخم‌مرغ معمولی نیست و ترکیبات دیگری نیز به همراه دارد. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که تکه میوه‌ای که در پرواز به شما ارائه می‌شود، چطور پس از گذشت چندین ساعت هنوز همان‌طور سالم و خوش‌رنگ مانده است؟»

این مهماندار با بیان این که ارتفاع هواپیما و فشار هوای درون کابین بر قدرت چشایی انسان تاثیر می‌گذارد، تصریح می‌کند: «به همین دلیل در سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی با افزودن بیش از حد نمک، ادویه و چربی به غذای خود، قصد دارند این اختلالات بر نظر مسافران نسبت به غذای ارائه شده، تاثیری نداشته باشد. به همین دلیل است که بسیاری از خدمه پروازی و مهمانداران سعی می‌کنند غذای خانگی به همراه داشته باشند.»

گفتنیست، چندی پیش، یک مهماندار دیگر که نخواسته بود نامش فاش شود در مصاحبه‌ای گفته بود مسافران حتی از خوردن چای و قهوه در هواپیما پرهیز کنند زیرا هر دو آن‌ها از همان آبی تهیه می‌شود که در سرویس‌های بهداشتی جریان دارد و ناسالم‌اند. وی به همراه داشتن آب‌های معدنی را پیشنهاد داده بود.

محمدامین ناطقیان – روزنامه‌نگار