به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل، مدیرکل راه آهن استان اصفهان گفت: این قطار با هدف توسعه صنعت گردشگری، رشد اقتصادی، رونق بازار داخلی و استفاده از ظرفیت های راه‌آهن برای سفر ایمن و آسوده، امروز وارد ایستگاه راه‌آهن اصفهان شد.

سیدرضا سادات حسینی افزود: این قطار با سه سالن چهار تخته ۴۰ نفره غزال شرکت 'ریل سیر کوثر' و یک واگن رستوران با ۶۰ مسافر، بعدازظهر چهارشنبه ۱۸ بهمن از ایستگاه تهران حرکت خود را آغاز کرد و روز پنجشنبه ۱۹ بهمن به ایستگاه سعادت شهر استان فارس وارد شد.

گردشگران پس از دو روز اقامت در استان فارس و بازدید از مجموعه های تاریخی شهرستان پاسارگاد و شهر شیراز، امروز وارد ایستگاه اصفهان شدند.

مسافران قطار پس از یک روز اقامت و بازدید از اماکن فرهنگی و ابنیه تاریخی و جاذبه های شهر زیبای اصفهان، این شهر را به مقصد یزد و تهران ترک خواهند کرد.

این قطار در ادامه ورود قطارهای گردشگری به اصفهان و پس از ورود قطار گردشگری تهران – بادرود در ۱۶ آذر سالجاری به شهر تاریخی بادرود در این استان، روز شنبه وارد شهر اصفهان شد.

طرح 'مثلث طلایی گردشگری ایران' شامل سه استان فارس، اصفهان و یزد است که توسط مسئولان این استان ها به تصویب رسیده و اقدامی نو و مورد حمایت ویژه هر سه استان برای برند سازی در بخش گردشگری محسوب می‌شود.