به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل، در نمایشگاه بین المللی ژنو امسال، کمپانی خودروسازی هیوندای با محصولات بزرگی ظاهر شد، از جمله هیوندای کونا الکتریکی، یک خودروی کانسپت و همچنین نسل جدید هیوندای سانتافه که پیش از این جزییات آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم، اما خبر مهم‌تر می‌تواند سیستم محرک هیبریدی و پلاگین هیبریدی باشد که از سوی کمپانی خودروسازی هیوندای برای سانتافه در نسل جدید خود تایید شده است.

در حال حاضر هیچ تاریخ رسمی برای راه اندازی و یا اطلاعات فنی در خصوص پیشرانه‌های مذکور ارائه نشده است، اما انتظار می‌رود که شرکت خودروسازی هیوندای نسل جدید سانتافه با سیستم‌های محرک "هیبریدی" و "پلاگین هیبریدی" را در سال آینده راه اندازی کند، اما می‌توان امیدوار بود که حداکثر تا پایان سال جاری، این دو نسخه به طور رسمی معرفی شده و جزییات فنی آنان منتشر شود.

در ادامه بد نیست بدانید که نسل جدید هیوندای سانتافه در ابعاد و اندازه خود، دارای طول ۴۷۷۰ میلی متر، عرض ۱۸۹۰ میلی متر، ارتفاع ۱۶۸۰ میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور ۲۷۶۵ میلی متر است که نسبت به نسل قبل خود حدود ۷۰ میلی متر طولانی‌تر شده و همچنین ۱۰ میلی متر عرض آن بیشتر شده است که به دنبال آنان، فاصله بین دو محور اتومبیل هم چیزی حدود ۶۵ میلی متر افزایش پیدا کرده است.

در صورت استفاده از ۳ ردیف صندلی در داخل کابین، می‌توان از ۳۲۸ لیتر حجم فضای بار استفاده کرد و با حذف ردیف سوم، می‌توانید به افزایش حجم فضای بار خود تا ۱۰۳۶ لیتر کمک کنید. اگر هم تمامی صندلی‌های اتومبیل را جمع کنید، در نهایت فضای کابین ۲۰۱۸ لیتری بدست می‌آید که برای راحتی کار راننده، از درب پنجم برقی در عقب اتومبیل استفاده شده است.

در مهم‌ترین بخش اتومبیل، شرکت خودروسازی هیوندای از ۳ پیشرانه مختلف استفاده کرده است که به ترتیب شامل یک موتور ۲ لیتری توربوشارژر با حداکثر خروجی قدرت ۲۳۵ اسب بخاری و گشتاور ۳۵۳ نیوتن متری، پیشرانه دیزلی ۲ لیتری با خروجی قدرت ۱۸۶ اسب بخاری و گشتاور ۴۰۲ نیوتن متری و در نهایت شاهد یک پیشرانه دیزلی ۲.۲ لیتری بزرگ‌تر، با حداکثر قدرت ۲۰۲ اسب بخاری و گشتاور ۴۴۱ نیوتن متری می‌شود که برای تبدیل و انتقال نیروی تمامی آنان به سمت چرخ‌ها، از یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک با سیستم چهار چرخ محرک استفاده شده است.

در پایان با تایید شرکت خودروسازی هیوندای، نسل جدید سانتافه به قیمت پایه ۲۶ هزار و ۱۷۹ دلار به مشتریان عرضه خواهد کرد که تا به این لحظه، بیش از ۱۵ هزار سفارش دریافت کرده است.