به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل، لامبورگینی اوروس یک سوپر اسپرت وحشی تمام عیار در بین خودروهای شاسی بلند است که با سود جستن از یک پیشرانه هشت سیلندر ۴ لیتری توربو دوقلو، می‌تواند ۶۴۱ اسب بخار قدرت و چیزی حدود ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور داشته باشد که آن را با سروصدای زیاد به سمت چرخ‌های اتومبیل هدایت می‌کند. اما اگر یک روز تصمیم به آرامش و رانندگی در سکوت دارید، لامبورگینی یک فکر اساسی برای شما کرده است و آن هم طراحی و ساخت یک دوچرخه منحصربه فرد با الهام از خودروی شاسی بلند لامبورگینی اوروس خواهد بود که در ادامه سعی داریم شما را با این وسیله بی‌صدا، اما پرسروصدا در رسانه‌های مختلف خبری آشنا کنیم.

این دوچرخه با نام "Cervelo P5X" حاصل همکاری میان بخش طراحی "Centro Stile" لامبورگینی و همچنین شرکت "Cervélo Cycles" به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان دوچرخه در کشور کانادا است که حالا با ظاهری جذاب و طراحی الگوبرداری شده از خودروی شاسی بلند لامبورگینی اوروس، در نمایشگاه بین المللی ژنو امسال و در کنار هیولای لامبورگینی معرفی شده است.

اطلاعات زیادی در رابطه با این دوچرخه منتشر نشده است ،اما ویژگی جالب توجه این دوچرخه طبق ادعای لامبورگینی، آزمایش آن برای ۱۸۰ ساعت درتونل باد است که باعث شده یک دوچرخه سریع و کاملا آیردینامیکی تولید شود. اما ویژگی مهم‌تر این دوچرخه، تولید محدود آن به تعداد تنها ۲۵ دستگاه خواهد بود که باعث شده برچسب قیمت آن به چیزی حدود ۱۵ هزار دلار (حدود ۶۷ میلیون تومان) برسد، اما این هزینه در مقایسه با قیمت بیش از ۲۰۰ هزار دلاری لامبورگینی اوروس ناچیز خواهد بود.