به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل، سید دانیال محبی، در سفر به اسلام‌آباد پاکستان از تلاش مقامات عالی رتبه ایران و پاکستان برای برقراری پرواز مستقیم از فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان به کویته، کراچی و لاهور خبر داد.

وی که صبح دیروز به دعوت وزیر دریانوردی پاکستان در معیت آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای یک سفر سه روزه به اسلام‌آباد پاکستان سفر کرده است، اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی کشورمان پس از دیدار با «میرحاصل خان بزنجو» وزیر امور دریانوردی پاکستان در نشست مطبوعاتی مشترک با بیان اینکه ایران و پاکستان دارای مرز طولانی مشترک هستند از اشتراکات فرهنگی و تمدنی یکسان و قرابت‌های قومی سخن گفت و حفظ امنیت این منطقه و توسعه و آبادانی آن را برای طرفین یک سیاست قطعی و لازم الاجرا دانست.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه از اعلام آمادگی هیئت ایرانی برای در اختیار گذاردن امکانات ترانزیتی برای بندر «گوادر» به سمت آسیای میانه از طریق ارائه امکانات ریلی و جاده‌ای و همچنین علاقه‌مندی ایران برای افزایش ارتباطات زمینی با این کشور از طریق مرز «پیشین» و «ریمدان» علاوه بر گذرگاه مرزی «میرجاوه-تفتان» و احداث خط ریلی میان چابهار و گوادر و بهبود خط ریلی میرجاوه به کویته خبر داد.

وی دیدار با تنی چند از مقامات پاکستانی از جمله وزیر راه‌آهن این کشور در نخستین روز از سفر و نیز بازدید از بنادر کراچی و عزیمت به بندر گوادر را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در دومین روز از این سفر عنوان کرد.

بر اساس این گزارش در این سفر جمعی از مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی، راه‌آهن، هواپیمایی ملی جمهوری اسلامی ایران و استاندار سیستان و بلوچستان، وزیر راه و شهرسازی را همراهی می‌کنند.