به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل، این خودرو که چند سالی است در ایران‌خودرو هم به تولید می‌رسد با استقبال چشمگیری روبرو نشد و پژو تصمیم گرفت به‌موازات این مدل جدید مدل قدیمی‌تر ۲۰۶ را هم همچنان در خط تولید نگه دارد.

اما با بالا گرفتن تب خودروهای کراس‌اوور، پژو در بازار چین از ۲۰۷ کراس‌اوور رونمایی کرد. پژو ۲۰۷ کراس با پلاستیک‌های مشکی‌رنگ اضافه، برپایه همان پژو ۲۰۷ قدیمی با سرمایه‌گذاری مشترک گروه خودروسازی پژو و شرکت دانگ‌فنگ در کشور چین ساخته‌ شده و برای مدل‌های پایه آن قیمت ۷۴ هزار و ۸۰۰ یوآن و برای مدل‌های فول‌آپشن پژو ۲۰۷ کراس نیز قیمت ۱۰۵ هزار و ۸۰۰ یوآن تعیین‌شده است.

موتورها همان دو موتور آشنایی است که در پژو ۲۰۶ ایران‌خودرو با حجم ۱.۴ و ۱.۶ لیتر وجود داشت. جعبه‌دنده هم همان ۴ سرعته خودکار و ۵ سرعته دستی است.

این خودرو رقیبی برای رنو ساندرو استپ‌وی و خودروهای مشابه است.

شرکت دانگ‌فنگ پیش‌ازاین در مدل H30 Cross هم از موتور TU5 پژو استفاده کرده بود. این خودرو در ایران‌خودرو مونتاژ می‌شود و در حال حاضر ارزان‌ترین خودرو با جعبه‌دنده خودکار بازار ایران است.

با توجه به همکاری پژو، دانگ‌فنگ و ایران‌خودرو احتمال تولید ۲۰۷ کراس هم در ایران زیاد است. خودرویی که تنها کمی قدش نسبت به مدل موجود بلندتر شده است.