به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل، پلیس راهنمایی و رانندگی کشور روز دوشنبه اعلام کرد: هم اکنون برابر آخرین گزارش های دریافتی تا این لحظه در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان،البرز، بوشهر، فارس، قزوین، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران، همدان و شرق استان تهران (اکثر مسیرها) بارش باران گزارش شده است.
هچنین بر اساس این گزارش در استان چهار محال و بختیاری (مسیرهای بروجن-شهرکرد و بروجن-لردگان)، سمنان (مسیر گرمسار-تهران)، خوزستان (جاده های اندیشمک-پل زال و اندیمشک- دزفول) و ارتفاعات استان زنجان نیز بارش باران گزارش شده است.

*گرد و خاک و مه گرفتگی
پلیس راهور همچنین اعلام کرده است که در برخی جاده استان خوزستان (مسیرهای اهواز-ماهشهر و رامشیر-هندیجان) با گرد و خاک همراه است.
پلیس راهور اضافه کرد: استان های همدان (مسیر جوکار-تویسرکان) ،اردبیل(مسیر اردبیل-سرچم) و کردستان (مسیر دیواندره – بیجار) نیز دارای مه گرفتگی همراه با کاهش دیداست.

*ترافیک نیمه سنگین:
بر اساس این گزارش، باند جنوبی آزاد راه کرج- قزوین (محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس)، باند جنوبی آزاد راه تهران-کرج (محدوده پل فردیس تا گرمدره)، باند شمالی آزادراه کرج- قزوین (محدوده پل فردیس تا پایانه شهید کلانتری) نیز هم اکنون دارای ترافیک نیمه سنگین است.
سایر جاده های کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردارند.
پلیس راهور اعلام کرد: جاده های اولنگ –شاهرود در استان های گلستان و سمنان، دیزین- شمشک در استان های تهران و البرز و در استان ایلام مسیر دره شهر -پلدختر محدوده واریانات چشمه شیرین) به علت ریزش کوه مسدود شده و مسیر جایگزین جاده قدیم چشمه شیرین است.
همچنین در استان خوزستان جاده شوش -فتح المبین به علت طغیان رودخانه و تخریب پل، در استان آذربایجان شرقی (کمربندی آذرشهر به پل غله زار) به علت سیلابی شدن رودخانه پایه های پل شکسته شده و مسیر جایگزین از داخل شهر آذر شهر است.
استان ایلام جاده ایلام- ایوان محدوده تونل پیامبر اعظم به علت ریزش سقف تونل مسدود شده و مسیر جایگزین از جاده قدیم ایلام – ایوان تونل رنو است، مسدود است.

بر اساس گزارش پلیس راهور، در استان گیلان (جاده قدیم-رشت-قزوین)، مسیر جنوب به شمال پل امامزاده هاشم کیلومتر ۳۱۰ تا ۳۹۴ از سوم تا دهم اردیبهشت روز شنبه از ساعت ۱۲تا ۱۹ روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۸ تا ۱۹، روز چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ هر هفته به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه و مسیر جایگزین از میدان امامزاده هاشم به سمت عوارضی آزادراه تا اولین بازشو به سمت رشت انجام می شود.
همچنین جاده کرج- چالوس کیلومتر صفر تا ۷۰ از اول اردیبهشت تا ۲۰شهریور امسال از ساعت ۸ تا ۱۷ روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۸ تا ۱۲روزهای چهارشنبه هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به علت اجرای عملیات روکش آسفالت اجرای عملیات همزمان با عبور ترافیک و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.
بر اساس گزارش پلیس راهور، همچنین در غرب استان تهران، آزاد راه تهران- قم کیلومتر ۳۷ تا ۵۸ از اول اردیبهشت تا۲۰ شهریور امسال از ساعت ۹ تا ۱۷ روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به علت اجرای عملیات نصب حفاظ بتنی مفصلی در رفوژ میانی اجرای عملیات همزمان با عبور ترافیک و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.
در استان البرز، آزاد راه تهران- کرج کیلومتر صفر تا ۱۴ از اول اردیبهشت تا ۲۰ شهریور امسال از ساعت ۸ تا ۱۵ روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه و از ساعت ۸ تا ۱۳ روزهای چهارشنبه هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه اجرا با عبور ترافیک همراه است.
در استان قزوین، آزادراه قزوین- رشت (پل یوز باشیجای-خلخال دشت) کیلومتر ۴۸ از سوم اردیبهشت تا ۲۰ شهریور امسال روزهای شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۹روزهای یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۸ تا ۱۹ روزهای چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ هر هفته به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به علت اجرای عملیات تعمیر و مرمت پل (خلخال دشت) تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.
همچنین در استان قزوین، آزادراه قزوین- زنجان کیلومتر ۶۰ تا ۷۷ از سوم اردیبهشت تا ۱۵ تیر امسال از ساعت ۸ تا ۱۸ روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ روزهای چهارشنبه هر هفته به جز ایام تعطیلات رسمی و روز قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به علت اجرای عملیات لکه گیری و درزگیری تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.
مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ (۱۰خط) و ۱۲۰ به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راههای کشور و امدادرسانی احتمالی به هموطنان است.