به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل، همانند بسیاری از شرکت‌های خودروساز جهانی، کمپانی خودروسازی فولکس واگن هم در حال رقابت و تقویت خود در بخش تولید وسایل نقلیه تمام الکتریکی است.

 


 

اما آخرین پروژه الکتریکی این شرکت آلمانی نه یک خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی و نه یک خودروی کوچک شهری بوده است، بلکه این خودروساز آلمانی در یک رویداد اختصاصی و در شهر "آلس" فرانسه که زادگاه راننده این شرکت است، از خودروی مسابقه‌ای خود با سیستم محرک تمام الکتریکی تحت عنوان I.D. R Pikes Peak رونمایی کرده است که طبق ادعای شرکت سازنده، می‌تواند حتی سریع‌تر از خودروهای فرمول ۱ باشد.

 

باتوجه به اولین اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت خودروسازی فولکس واگن، گفته می‌شود که این خودروی مسابقه‌ای توانایی ثبت حداقل شتاب صفر تا صد ۲.۲۵ ثانیه را خواهد داشت که بدون شک از ماشین‌های قدرتمند فرمول ۱ هم سریع‌تر است، حال شرکت خودروسازی فولکس واگن برای اینکه چنین عملکردی بدست آورد، از یک سیستم محرک تمام الکتریکی ۶۸۰ اسب بخاری با گشتاور ۶۵۰ نیوتن متری برای حرکت دادن این خودروی ۱۱۰۰ کیلوگرمی استفاده کرده است که برای جبران وزن بالای مجموعه باتری‌های اتومبیل، به صورت گسترده از مواد فیبرکربنی در ساخت بدنه اتومبیل استفاده شده است.

 

در مقایسه با خودروی سوپراسپرت "لامبورگینی هوراکان پرفورمانته"، این خودروی مسابقه‌ای فولکس واگن حدود ۴۰ اسب بخار قدرت و همچنین ۲۷۱ نیوتن متر گشتاور کمتری دارد، اما در درجه اول سیستم محرک تمام الکتریکی خودرو و بعد از آن آیرودینامیک فوق العاده اتومبیل باعث شده تا عملکردی فوق العاده در پیست داشته باشد و در ثبت شتاب اولیه خود حتی سریع‌تر از خودروهای فرمول ۱ عمل کند.