به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل، علی امام، بابیان اینکه خط ۷ مترو تهران به طول ۲۷ کیلومتر و شامل ۲۲ ایستگاه است که از ورزشگاه تختی در افسریه شروع و به میدان کتاب در سعادت‌آباد منتهی می شود، گفت: ۲۰ کیلومتر این خط با ۸ ایستگاه در خرداد ۹۶ افتتاح و در آبان ماه همان سال به دلیل مشکلات ایمنی تعطیل شد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با تاکید بر اینکه طبق استانداردها حدفاصل هر ایستگاه باید یک هواکش میان تونلی و هر ایستگاه ۳ هواده وجود داشته باشد که برای این خط ۱۷ هواکش در طول مسیر طراحی‌شده است، تصریح کرد: در زمان افتتاح ۱۳ کیلومتر از خط ۷ ، حتی یک مورد هم هواکش، در مدار بهره‌برداری قرار نگرفته بود همچنین سیگنالینگ این خط نیز راه‌اندازی نشده بود که آن‌هم در دستور کار قرارگرفته است.

امام در خصوص اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۷ کیلومتر از این خط با ۷ ایستگاه حدفاصل ایستگاه مولوی تا نواب صفوی در خرداد امسال افتتاح می‌شود، ادامه داد: ۲۰ کیلومتر دیگر از این خط در فاز دوم تا پایان تابستان و فاز سوم برای تکمیل کار در نظر گرفته‌شده است. همچنین بهره‌برداری آن نیز تا پایان سال پیش‌بینی‌شده که در صورت تامین منابع مالی طبق زمان‌بندی انجام می‌شود.