به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل از "موتور وان"، این خودروی اوراکان در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، توسط کمپانی لامبورگینی به پاپ فرانسیس اهدا شد. پاپ در آن زمان اعلام کرد که سوار این خودرو نخواهد شد و آن را در فرصتی مناسب برای کمک به افراد مختلف به حراج می‌گذارد.

لامبورگینی پاپ

پیش از حراج انتظار می‌رفت که این خودروی سفید و زرد که به نشانه پرچم واتیکان ساخته شده در طیف قیمتی ۳۰۳ تا ۴۲۵ هزار دلار به فروش برسد، اما آخرین خریدارانT این مدل امضاء شده توسط پاپ را بسیار بیشتر از حد انتظار خریداری کردند. قیمت اصلی این لامبورگینی اوراکان حدود ۲۰۰ هزار دلار است و خودروی پاپ بیش از ۴ برابر قیمت اصلی به فروش رسیده است.
 

لامبورگینی پاپ


۷۰ درصد از این درآمد به انتخاب پاپ به عراقیان آسیب دیده شهر نینوا در طول دوره داعش، ۱۰ درصد آن به یک موسسه خیریه ایتالیایی، ۱۰ درصد دیگر آن به یک موسسه خیریه سوئیسی اختصاص خواهد یافت. پاپ ۱۰ درصد از این درآمد را نیز به محفل پاپ ژان بیست و سوم اهدا خواهد کرد.

اورکان جایگزین مدل جنجالی لامبورگینی گالاردو است و بیشینه سرعت این سوپر اسپرت به ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
 

لامبورگینی پاپ


چرخ‌های این خودرو نیز در نوع خود بی‌نظیر است و با شکل عجیب پره‌ها و عناصر نقره‌ای در زمینه مشکی چشمگیر به نظر می‌رسد. در فضای درونی خودرو نیز می‌توان شاهد چرم بسیار عالی صندلی‌های و تکیه‌گاه سر بود.

براساس گزارش‌ها پاپ از ابتدای دریافت این خودئرو از سوار شدن به آن امتناع کرده و اینک از یک فورد فوکوس ساده برای رانندگی استفاده می‌کند.