به گزارش مجله آنلاین حمل‌ونقل ازایسنا، عوارض دریافتی از خودروهای سواری از ۱۲به ۱۵ هزار تومان، وانت از ۲۵ به ۳۰ هزار تومان، خاور از ۲۸ به ۳۰ هزار تومان، اتوبوس دو محور از ۳۲ به ۳۵ هزار تومان، تریلی از ۵۰ به ۵۵ هزار تومان، مینی‌بوس از ۲۵ به ۳۰ هزار تومان و کامیون سه محور از ۳۸ به ۴۵ هزار تومان افزایش یافته است. همچنین نرخ عوارض تانکر نیز تا پیش از ابلاغیه جدید مشابه نرخ تریلی بود که به تازگی ۶۰ هزار تومان اعلام شده است.

مصطفی ملکی صادقی، معاون اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان‌ در این باره گفت: ‌افزایش عوارض در آزادراه خرم‌آباد- پل زال باعث بیشتر شدن تردد به سمت محور قدیم خرم‌آباد- پلدختر- پل زال می‌شود که بدون شک این موضوع کاهش ایمنی و افزایش تلفات جاده‌ای را در پی خواهد داشت.

آزاده راه


وی ادامه داد: از سال ۸۹ که این آزادراه افتتاح شده تأثیر زیادی در کاهش تلفات جاده‌ای داشته و با افزایش عوارض شاید خیلی‌ها از این محور استفاده نکنند.

ملکی صادقی یادآور شد: با توجه به قرابت فرهنگی که بین استان ما و شهرستان اندیمشک وجود دارد، تردد در این آزادراه زیاد است و مطمئناً خیلی‌ها توانایی پرداخت این عوارض را ندارند.

معاون اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان‌ تصریح کرد: از نظر بحث حمل‌ونقل عمومی، رانندگان سواری و مینی‌بوس نمی‌توانند این مبلغ افزایش عوارض را از مسافران بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: افزایش ایمنی، ایجاد رغبت و افزایش کیفیت حمل‌ونقل عمومی از وظایف ما هستند که متأسفانه این مسائل در معرض خطر قرار گرفته است.