به گزارش مجله آنلاین حمل و نقل، ترکیب رنگ‌های سیاه، قرمز، نقره‌ای و سفید در بدنه‌ی ماکان توربو، یادآور طرح رنگی است که پورشه در خودروهای مسابقه‌ای ۹۱۹ هیبرید و ۹۱۱RSR استفاده می‌کند. سبک جدید رنگ‌آمیزی بدنه‌ی ماکان افزایش جذابیت زیادی برای خودرو به همراه داشته است با این حال پورشه می‌توانست با رنگ‌آمیزی معروف خلیج یا رنگ نارنجی یگامایستر (Jägermeister)، جذابیت بصری این نسخه از ماکان را بیش از پیش افزایش دهد.

پورشه ماکان توربو با بسته عملکرد اسپرت را می‌توان جذاب‌ترین مدل این کراس‌اوور دانست. پیشرانه‌ی BiTurbo و ۳.۶ لیتری V6 این خودرو، ۴۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که بدین ترتیب نسخه‌ی توربوی اسپرت ماکان نسبت به مدل معمولی ۴۰ اسب بخار قدرت و ۴۹ نیوتن متر گشتاور بیشتر تولید می‌کند.

با توجه به توان بیشتر و بهبود‌های صورت‌گرفته، پورشه ماکان توربو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۴.۲ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت که خبر از بهبود ۰.۲ ثانیه‌ای نسبت به نسخه‌ی استاندارد می‌دهد. همچنین طبق ادعای پورشه، این خودرو به بیشینه‌ی سرعت ۲۷۲ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که نسبت به مدل معمولی، ۸ کیلومتر بر ساعت افزایش یافته است.

علاوه بر افزایش توان خروجی به‌واسطه‌ی بسته‌ی توربو جدید، نسخه‌ی جدید ماکان در بخش‌های دیگر نیز بهبود‌های متعددی تجربه کرده است. ترمزهای جلو از دیسک ۳۹۰ میلی‌متری بهره می‌برد که ۳۰ میلی‌متر نسبت به مدل استاندارد افزایش یافته و از کالیپرهای شش پیستونی قرمزرنگ نیز استفاده شده است. سیستم تعلیق هوایی بهبودیافته منجر به کاهش ۱۰ میلی‌متری ارتفاع شده است. بسته‌ی کرونو اسپرت و سیستم اگزوز جدید نیز در افزایش توانایی‌های پورشه ماکان توربو اسپرت نقش دارند.

در ایالات متحده، پورشه ماکان توربو اسپرت با قیمت ۸۸,۷۵۰ دلار، حدود ۱۰ هزار دلار بیشتر از مدل ماکان توربوی استاندارد، به فروش خواهد رسید.

پورشه همچنین اخیرا برای مشتریانی که خواستار ظاهر تهاجمی‌تر اما بدون ارتقاء عملکرد هستند، کیت تغییرات ظاهری توربو اسپرت را برای ماکان توربو معرفی کرده است. این بسته‌، چرخ‌های ۲۱ اینچی مشکی براق به همراه چراغ‌های LED انطباقی به خودرو می‌افزاید. در داخل نیز پوشش چرمی آلکانترا، تریم کربنی و محافظ درب نورانی به خودرو افزوده شده است.

 

منبع: زومیت